Alpa


 
 

Dethleffs Alpa a Alpa XL: Luxusné cestovanie nanovo definované
 
Vizuálne vylepšený zvnútra aj zvonku, so štyrmi praktickými novými balíkmi výbavy a početnými funkčnými rozšíreniami sa Dethleffs Alpa predstavuje v modelovom roku 2024. Vďaka tomu je exkluzívne cestovanie ešte zábavnejšie!

Pohodlie, exkluzivita a luxus sú v Dethleffs Alpa doma. Jeho kvalitné vybavenie, priestranné sedenie v tvare U vzadu a pohodlné jednolôžka vpredu robia z Alpy dovolenkový dom na štyroch kolesách v pravom zmysle slova. Luxusné obytné auto je zamerané predovšetkým na páry, ktoré si pri cestovaní cenia priestor a pohodlie.

Ešte viac pohodlia vďaka novému interiéru Dethleff, ktorý dodáva interiéru modelu Alpa v aktuálnom vydaní nadčasovo elegantný nový dizajn. Svetlé pracovné dosky a horizontálne zrnitý drevený dekor na výklopných zásuvkách, zásuvkách a dvierkach skriniek vytvárajú priateľskú domácu atmosféru. Stenové povrchy a sedáky v antracitovej farbe dodávajú elegantné farebné akcenty. Nový interiér sprevádza nová možnosť, ktorá vytvára harmonickú atmosféru osvetlenia v celej obývačke a spálni: svetelná kompozícia „Light Moments“.


Plusové body: Všetko pre vašu dovolenku v karavane
+ Obrovské panoramatické okrúhle sedenie s dostatkom miesta na jedenie a leňošenie
+ Zimovzdorné: vyhrievaná dvojitá podlaha s inštaláciou vody chránenou pred mrazom
+ Veľká, priestranná zadná garáž s prístupom z oboch strán a ovládaním jednou rukou. Možné plošné zaťaženie 250 kg. Voliteľne možno nakladať aj zozadu
+ Teplovodné kúrenie ako štandard
+ Exkluzívna výbava podvozku:
     - 136 kW/180 HP motor Multijet
     - 9-stupňová automatická prevodovka s meničom krútiaceho momentu
     - Automatická klimatizácia v kabíne vodiča
     - Kožený volant
     ... a mnohé iné komponenty výbavy
+ Skvelý komfort jednolôžka vo výklenku aj v integrovanom!
+ Konštrukcia korpusu Lifetime-Plus s dlhou životnosťou s bezdrevným podkladom potiahnutým GRP, bočnými stenami s PU pásikmi a izoláciou XPS

Technické parametre

Najvyššia prípustná hmotnosť: 4500 - 5400 kg
Šírka: 233 cm
Dĺžka: 733 - 858 cm
Výška: 304 - 327 cm
Miesta na spanie: 4
Základný motor: 180 Multijet 3 / 2,2 l / 132 kW (180 KS)
Cena s DPH: od 126.049 €
 

Integrované
 
 
Obytný automobil pre páry, ktoré cestujú vo dvojici. S veľkorysým priestorom, obrovským panoramatickým posedením a pohodlnými jednolôžkami v rozkladacom lôžku je tento obytný automobil ideálny na pohodlné cestovanie pre dvoch. A to aj pri mrazoch, pretože vďaka vyhrievanej dvojitej podlahe s inštaláciou vody chránenej proti mrazu je absolútne odolná voči zime.


Modely:

 
 
 

 
 

Alkovne
 

Alpa alkovňa od Dethleffs je dokonalým obytným autom pre páry, ktoré potrebujú na cestovanie veľa priestoru a pohodlia. Výklenok ponúka priestranný priestor na spanie. Vo vnútri obytného auta však nechýba ani komfort a luxusné zariadenie: priestranné sedenie, plne vybavená kuchyňa a moderná kúpeľňa nespĺňajú žiadne želania.
 
 
 

BÝVANIE - Najpohodlnejší byt na kolesáchAj najmenšia Alpa zaujme obrovskou plochou na sedenie a dostatkom priestoru a voľnosti pohybu. Špeciálna vlastnosť Alpy: veľkorysá voľnosť pohybu pred kuchyňou.
 
SPANIE - Fantastický komfort
 
KÚPEĽŇA - Svieži začiatok dňa
 

VARENIE - mobilná hviezdna kuchyňa
 
Druhy interiéru Alpa

Dekór dreva
 
Čalúnenie
 
VYBAVENIE ALPA - plusové body
 
 

Cestujte v pohodlí: vaša prehliadka obytného auta s Alpou

Technológia okolo vozidla
Turisti orientovaní na luxus si môžu vybrať medzi tromi modelmi výklenku a dvoma integrovanými. V závislosti od verzie sa dĺžky pohybujú medzi 733 cm, 854 cm, 858 cm a 886 cm. Šírka sa pohybuje medzi 233 a 235 cm a výška sa pohybuje od 304 cm do 345 cm. Obytný automobil sa presúva bezpečne a rýchlo vďaka vhodnému motoru 2,2 Multijet s výkonom 103 kW/140 k alebo 3,0 l JTD s výkonom 132 kW/180 k. ABS/EBD (protiblokovací systém bŕzd / elektronické rozdeľovanie brzdnej sily), ESP (elektronická kontrola stability), ASR (protipreklzová kontrola), Hill Holder (asistent rozjazdu do kopca), Hill Descent Control (kontrola zjazdu z kopca) bezpečnosť jazdy. To znamená, že karavan môže riadiť každý.

Elegantná a vkusná je aj palubná doska. Volant a hlavica radiacej páky sú na želanie dostupné v poddajnej koži a palubnú dosku zdobia chrómové krúžky. Ak si želáte, môžeme vám nainštalovať multifunkčný volant.

Pri palubnej technike je veľmi dôležitá aj bezpečnosť a efektivita: systém automatického pripájania/odpájania štartovacích a karosárskych batérií (aj chladničky) zaisťuje, že sa palubná batéria nevybije v dôsledku spotreby elektrickej energie v obytnej časti. Zároveň sa po pripojení externého zdroja automaticky nabíja palubná batéria.

Priebežné strešné skrine poskytujú značný dodatočný úložný priestor v obytnom aute. Klapky sa ticho zatvárajú pomocou technológie soft close a nikoho nerušia pri relaxácii.

Sofistikovaný systém osvetlenia vytvára atmosferickú atmosféru. Stena a podlaha sú nepriamo osvetlené LED osvetlením a príjemným svetlom zaleje celý obytný automobil. Budete sa cítiť ako v 5-hviezdičkovom hoteli – aj tam, kde spíte.


Vybavenie vo vnútri
Je to ako spať v oblakoch na dvoch samostatných posteliach. Každá osoba leží na pohodlných prémiových matracoch. Vo verzii s výklenkom je vstup do priestoru na spanie ľahko prístupný cez skladacie schodisko. Drevené posuvné dvere oddeľujú priestor na spanie od kabíny vodiča. Integrovaná elektrická sklopná posteľ zaisťuje pohodlné noci. Cez deň môžete posteľ zdvihnúť a pod ňou je miesta dosť. Ak potrebujete ďalšie miesto na spanie, obývaciu časť je možné jednoducho premeniť na ďalšie miesto na spanie pre jednu alebo dve osoby.

Kúpeľňu so svojimi veľkorysými rozmermi a množstvom svetla a vzduchu možno jednoznačne označiť za wellness. Dostatok políc a dostatok úložného priestoru pre všetky vaše pomôcky vás presvedčia. Samostatný sprchový kút s plexisklennými dverami dotvára pocit priestrannosti.

Profesionálna kuchyňa v obytnom aute rozbúši srdce každého gurmána. Dokonale vybavená 3-horákovým profesionálnym plynovým sporákom. Oceľový povrch potiahnutý sklom je elegantný a exkluzívny. Pre vhodné chladenie je k dispozícii XXL kombinácia chladničky s mrazničkou. Riad na jedenie a pitie môžete vhodne uložiť do veľkých, centrálne uzamykateľných zásuviek. Pri varení a príprave na priestranných pracovných plochách si môžete vychutnať svoje dovolenkové prostredie cez veľké, nastaviteľné rámové okno.
Formulár

Ak Vám nejaká informácia chýbala, neváhajte a kontaktujte nás:

[zmeniť]
: